17 czerwca 2026 r. uczestniczyliśmy w uroczystości odpustowej ku czci Św. Brata Alberta,
która odbyła się w kaplicy Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Rudzie.
Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą. W dalszej części programu uczestnicy uroczystości, po poczęstunku, mogli
podziwiać wystawę prac przygotowanych przez mieszkańców, prezentującą ich talenty oraz twórczą aktywność.
Uroczystość uświetnił również występ zespołu "Nadzieja" , który swoim repertuarem wprowadził wszystkich w radosny
i pełen życzliwości nastrój. Wróciliśmy z pięknymi wspomnieniami, umocnieni atmosferą serdeczności i wspólnoty.




